GECİKTİRİCİ SPREY FİYATLARI ETKİLERİ KULLANIM ŞEKLİ

Uluslararası tıp birliğinin yapmış olduğu araştırmaların sonucu 1 dakika gibi bir zaman içerisinde cinsel ilişki sırasında boşalan erkeklerde Erken Boşalma sorununun olduğu tespit edilmiştir. Erken boşalma sorunu Türkiye’de erkeklerin en çok karşılaştığı cinsel sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Erken boşalmanın başlıca sebepleri stres, ilk ilişkilerde yaşanan heyecan, psikolojik sebepler gibi sıralanabilir. Özellikle genç erkekler ilk cinsel deneyimlerini yaşarken, aşırı gerginlik, suçluluk hissi, endişelenme ve deneyimsizlikten kaynaklanan sebeplerden dolayı erken boşlama sorunu yaşayabilmektedir. Cinsel deneyimler arttıkça bu sorun kontrol altına alınabilmektedir. 

Çoğu erkek bu korkularını yenmek ve başarısız olmamak için bir takım takviye edici ürünleri cinsel ilişki öncesi kullanmaktadır. Geciktirici spreyler bu ürünler arasında en fazla tercih edilen ürünler olmaya başlamıştır. Kullanımının kolaylığı ve yan etkilerinin diğer oral yolla alınan ürünlere oranla daha az olması geciktirici sprey kullanımını artırmaktadır. Uzman ürologların araştırmalarına göre 40 yaş altı erkelerde en çok görülen cinsel sağlık problemlerinin başında erken boşalma gelmektedir. Her erkek dönemsel olarak erken boşalma yaşayabilmektedir.

Erken boşalmanın başlıca sebeplerini sıralayacak olursak:

Düzensiz cinsel hayat: Periyodik olarak cinsel ilişkisi olmayan erkeklerin erken boşalma riski, düzenli cinsel ilişki yaşayanlara oranla daha fazladır.

Stres: İş hayatı, aile içindeki fiziksel ve duygusal stresler, okul ve toplum içerisindeki stresler cinsel ilişkideki rahatlamayı ve odaklanmayı kısıtlamaktadır ve erken boşalmayı tetikleyebilir.

Sağlık sorunları: Kalp rahatsızlığı gibi sorunlar da cinsel ilişki sırasında aşırı heyecan ve endişeye yol açabileceğinden erken boşalma yaşanabilir.

Sertleşme sorunu: Erken boşalma sorunu yaşayan her üç erkekten birinin sertleşme sorunu yaşadığı gözlemlenmektedir. Cinsel ilişki sırasında sertleşmeyi kaybetmekten korkan erkekler erken sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır.

Düzenli kullanılan ilaçlar: Sürekli kullanılan bazı kimyasal ilaçların beyindeki kimyasalları etkilediğinden dolayı erken boşalma sorununa neden olduğu görülmüştür. Genel anlamda bakıldığında, erken boşalmanın hormonsal, sinir sistemi kaynaklı, anatomik veya başka fiziksel sebeplerden olup olmadığı araştırılmalıdır. Eğer erken boşalma bu gibi sebeplerden kaynaklanıyorsa uzman hekimlere başvurulmalı ve tedavi edilmelidir. Daha çok psikolojik sebeplerden kaynaklanıyorsa geciktirici spreyler erken boşalmayı önlemede faydalı olabilirler.

Geciktirici spreyler etkisi, kolay kullanımı, geciktirici sprey fiyatı ve kolay bulunabilmesi açısından oldukça tercih edilen ürünlerdir. Eczanelerde, internet sitelerinde, aktarlarda ve erotik ürün satış mağazalarında bulabilmek mümkündür. Ayrıca çok fazla markaların olması, farklı dozlar da olması ve çok fazla seçeneklerinin olması ürünü daha cazip hale getirmektedir. Geciktirici spreylerin fiyatlarına bakıldığında 39 tl ile 79 tl fiyatlar arasında değişmektedir. Bunların dışında çok daha kaliteli ürün almak isterseniz ithal ürünleri tercih edebilirsiniz. Geciktirici spreyler ilişki öncesi penise sıkılarak uygulanan ürünlerdir. Penise alttan ve üstten üç beş kez sıkılarak uygulanır ve peniste duyu kaybına yol açarak erken boşalmayı geciktirmektedir.

Ülkemizde satışı yapılan geciktirici sprey markalarına göz atacak olursak:

Stag 90000 Sprey: Türkiye’de üretilen ürün kalite ve etkisi bakımından en çok tercih edilen geciktirici sprey markaları ürünlerinden biridir. Cinsel ilişkiden 15-20 dakika önce kullanılabilir, tatsız, renksiz ve kokusuzdur.

Procomil Sprey: Amerika’dan ithal edilen en etkili geciktirici spreylerden biridir. İlişkiden 30 dakika önce kullanılır etkisi 2 saate yakın sürmektedir. Tatsız ve kokusuz olan ürünün bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Viga Sprey: Birçok farklı çeşidi olan Viga sprey satışı en çok olan üründür. Viga 50000, Viga 60000, Viga 84000, Viga 100000, Viga 150000 spreyler gibi farklı modelleri bulunmaktadır. Menşei Almanya’dır.

Delay 48000 Krem: Amerikan firması Novelties By Nosstoys tarafından üretilen sprey Amerika, Avrupa ülkeleri ve ülkemizde tercih edilen geciktirici krem ürünüdür.

Ero Marathon Long Time sprey: Avusturya menşeli bu geciktirici sprey, erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin tercileri arasında yer almaktadır. Renksiz, kokusuz ve tatsızdır.

Deadly Shark Power Delay sprey: Almanya’ dan ithal edilmektedir. E vitamin içerikli etkili bir geciktirici sprey olup, uygun fiyatı ile ön plana çıkmaktadır. Delay 25000 ve Delay 48000 gibi farklı modelleri bulunmaktadır.

Ero Delay sprey: Bu geciktirici sprey de Avusturya’dan ithal edilen Çin hekimlerinin tecrübelerinden istifade edilen ürünlerden birisidir.

Rhino Long Power sprey: Yine Avusturya’dan ithal edilen oldukça başarılı ve etkili geciktirici spreylerdendir.

Stag 9000 sprey: Orijinal üretimi Almanya’dır.

Porcodile sprey: Türkiye’de üretilen bir sprey markasıdır. Kullanımından itibaren etkisi 45 dakika devam etmektedir.

Black Berry sprey: Türkiye ait bir marka olup, eczanelerde, internet sitelerinde bulabileceğiniz geciktirici sprey ürünüdür.

Farklı marka ve model geciktirici spreyler bulabilmeniz tabiiki mümkündür. Bizim burada sıraladığımız geciktirici spreyler ülkemizde ve dünya da en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

GECİKTİRİCİ SPREYLER YAN ETKİ YAPAR MI?

Geciktirici sprey kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan biri de yan etkileri konusundadır. Penis başı hassas bir bölge olduğundan geciktirici spreyin çok fazla uygulanmaması gerekmektedir. Çok fazla yapılan uygulamalarda aşırı derecede duyarsızlık, kızarıklık ve yanma gibi nedenler ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca sperm sayınızda eksilmeye yol açabilir. Orijinal olmayan geciktirici spreylerin kullanımı hem bedensel hem de psikolojik olarak size zarar verebilir, kullandığınız ürünün orijinal olmasına her zaman dikkat etmelisiniz. İnternetten alışveriş yapıyorsanız güvenilir olan sitelerden veya eczanelerden temin etmenizde fayda olacaktır. Sahte ürün kullanımında sizin zarar görebileceğiniz gibi aynı zamanda birlikte olduğunuz partnerinizde zarar görebilir.

Kendi sağlığınız ve gerçekten kullanmak durumunda olduğunuz bir ürünü almak istiyorsanız her türlü araştırmayı yaparak doğru ürünü tercih etmelisiniz.

Öncelikle size tavsiyemiz cinsel hayatınız konusunda herhangi bir sorununuz var ise (sertleşme, erken boşalma, sperm eksikliği, isteksizlik, iktidarsızlık v.s) uzman bir doktora danışmanız ve şayet kullanmak istediğiniz bir olduğunda yeterli araştırmayı yapmanız böylelikle doğru ürüne ulaşmanızdır. Orijinal olmayan sahte ürünleri ucuz fiyatlara almak sağlığınız açısından önemli problemler doğurabilir. Çünkü, geciktirici sprey satış durumunda birçok satış noktasında farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Alacağınız ürünü mutlaka araştırmalı ve doğru ürünü kullanmalısınız.

Özellikle cinsel sağlık ürünlerinin üretimi, arge çalışmaları, içeriğinde bulunan özel maddeleri ürünlerin belli bir maliyeti kapsamaktadır. Bu açıdan bakıldığında herhangi bir geciktirici spreyin çok da ucuz fiyatlara satılması mümkün değildir. Bazı satış noktalarında 20 tl – 30 tl gibi fiyatlar maliyet açısından bakıldığında hiç doğru orantılı olabilecek fiyatlar değildir. Özellikle ithal olarak satılan ürünlerin fiyatları daha yüksek olmak zorundadır. Piyasa şartları ve maliyetler göz önüne alındığında özel kampanyalar dışında bir kutu geciktirici sprey fiyatı ortalama olarak 69 tl’nin altında olmaması gerekmektedir. İkili ve üçlü kutu alımlarında yapılan kampanyalarda fiyatlar düşebilir.

Cinsel birlikteliğinizin zevkli, heyecanlı ve renkli geçmesini bekliyorsanız, geciktirici sprey alırken doğru tercihleri yapmanızı öneririz. Sitemizden yapacağınız geciktirici sprey sipariş işlemlerinizde firmamız orijinal ürün garantisi vermektedir. Detaylı bilgi ve sorunlarınızda müşteri temsilcilerimiz her konuda yardımcı olacaklardır. Firmamız hızlı kargo, gizli paket ve orijinal ürünler konusunda uzun yıllardır hizmet vermekte olup, müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutmaktadır. Cinsel aktivitelerinde eşine ve partnerine mahcup olmak istemeyen erkeklerin cinsel ürünler içinde en çok tercih edilen ürün olan geciktirici sprey çeşitleri ve diğer ürünleri sitemizden sipariş verebilirsiniz.