Geciktirici Sprey Eczane Ürünleri İçeriği

GECİKTİRİCİ SPREY İÇERİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Geciktirici spreyler, erken boşalma sorunu yaşayan erkeklerin kullanımına özel üretilmiş cinsel sağlık ürünleri arasında yer almaktadır. Dünyada ve ülkemizde milyonlarca erkeğin tercihleri arasında yerini alan geciktirici spreyler içerikleri bakımından erken boşalma sorunu olan erkeklerde oldukça etkili olduğu gözlemlenmiştir. Uzmanların belirttiği erken boşalma süresi 1 dakika ve altında yaşanılan erken boşalma problemidir. Geciktirici sprey içeriği penisin baş kısımda soğutucu ve o bölgedeki sinirlerde uyuşmaya yol açtığından his kaybına yaşanmasına yol açar ve cinsel ilişki sırasında erken boşalmayı geciktirir. Kısa süren erken boşalmalarda gerek erkek gerek kadın genel anlamda zevk almaz ve yaşadığı cinsel birliktelik hiçbir şekilde iki tarafı da tatmin etmez.

Erkeklerde yaşanan erken boşalma sorununun elbette birçok nedeni olabilir. Bunlar arasında en çok dikkat çeken sebepler psikolojik olanlardır. İlk defa yaşanan cinsel birlikteliklerde özellikle aşırı heyecan, stres, karşı tarafı memnun edememe korkusu, kaçamak yaşanan ilişkiler, az sayıda yaşanan cinsel birliktelikler, sürekli ve aşırı yapılan mastürbasyon, yeteri kadar ön sevişme yapılmaması gibi nedenlerden dolayı cinsel ilişki sırasında erken boşalma yaşanabilmektedir. Psikolojik sebepler yanında fizyolojik sebepler de erken boşalmaya neden olabilmektedir. Bu tür sorunu olan erkeklerin fizyolojik sebeplerin ne olabileceğini uzman doktora başvurarak öğrenmesi ve tedavisinin nasıl yapılabileceğini uzman doktorun direktifleri doğrultusunda yapması gerekmektedir. Herhangi bir cerrahi müdahale veya ilaç ile tedavisine uzman hekimin karar vermesi gerekmektedir.

Erken Boşalma Sorununa Çözüm Geciktirici Spreyler

Psikolojik sebeplerden kaynaklanan erken boşalma sorunlarını, öncelikle uzman hekimlerden psikolojik destek alarak çözmek en doğru çözüm şeklidir. Bu sorunu yaşayan bireylerin çift olarak destek alması her iki taraf içinde olumlu sonuçlara doğuracaktır. Bu çözüm dışında genel olarak takviye edici ürünler ile aşabilmek de mümkündür. Cinsel ilişki öncesi kullanılan bu ürünler aktivitenin daha uzun sağlanmasını ve partnerlerin yaşadıkları birliktelikten zevk alarak tatmin olmasını gerçekleştirebilmektedir.

Geciktirici spreyler kullanımı açısından da kolay olan ürünlerdir. Cinsel ilişkiye başlamadan ortalama olarak 15-20 dakika önce kullanılabilir. Penis erektil haldeyken yani sertleşme sağlandığında penis baş kısmına 3-4 kez püskürterek uygulanabilir. Püskürtme işleminden sonra penise masaj yapılarak ürünün iyice emilimi sağlanmalıdır.

Geciktirici spreylerin etki süreleri kullanımdan itibaren yaklaşık 1 saat kadar devam etmektedir. Bu etki süresi genel olarak ürünün en etkili olduğu süre olarak tabir edilmektedir. Devam eden sürelerde cinsel aktivite olursa azalarak da olsa ürün etkisini gösterebilir.

Geciktirici Sprey Etkileri

Geciktirici spreylerde etki, ürünün markasına ve içeriğine göre değişiklik gösterebilir. Bazı geciktirici spreylerde lidocaine ve benzocaine maddesi fazla kullanılırken bazıların da ise vitamin takviyeleri daha fazla kullanılmaktadır. Bu içerik maddeler kimyagerlerin öngördüğü ölçüde ürün içerisinde bulunmalıdır. Yani bir kutu ürün içerisinde bulunması gereken doz miktarını kimyagerlerin ayarlaması gerekmektedir. Bu sebeple geciktirici sprey alırken veya kullanırken bu konuya çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Sahte ürünlerde yani merdiven altı diye tabir edilen ürünlere dikkat etmek gerekir. Bu ürünlerin üretimi esnasında hangi kimyasal maddelerin yer aldığı ve ne şekilde kullanıldığı bilinmemektedir. Maalesef ülkemizde bu tarz ürünlere çok fazla rastlanmaktadır. Sağlığınızı tehdit edici bu tarz ürün kullanmamaya mutlaka özen göstermelisiniz. Bazı geciktirici sprey içeriği ve özünde E vitamini, Epimedium ve Largine gibi bitkisel gıda takviyeleri kullanılmaktadır.

Geciktirici sprey kullanımında bilinen çok fazla yan etki olmadığı hem kullanıcılar tarafından hem de uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Doz aşımında özellikle peniste kızarıklık ve tahriş dışında rastlanan bir yan etki bulunmamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konuların en başında geciktirici sprey kullanmadan önce peniste herhangi bir cerrahi durum, yara veya tahriş gibi fizyolojik problem yoksa ürünün yan etkisi de olmayacaktır.

Ülkemizde birçok satış kanalında farklı marka ve çeşitlerde geciktirici sprey bulunmaktadır. İnternet siteleri, eczaneler, aktar ve cinsel sağlık ürünü satan erotik ürün mağazalarında genel olarak bu ürünleri bulmak mümkündür. Özellikle internetin bu kadar çok yaygınlaşmaya başladığı günümüzde bu tarz ürünlerin bu siteler üzerinden temin edilmesi de oldukça fazla rağbet görmektedir.

Eczanelerde Satılan Geciktirici Spreyler

Ülkemizde satılan geciktirici sprey markalarının başında, Viga sprey, Viaxi sprey, Black Berry sprey, Stag9000 sprey, Prolooning sprey, Porcodile sprey, Ero Hot Marathon sprey, Deadly Shark Power, Pjur sprey, Retard sprey, Scream Delay sprey, Stop Ultra Maximum sprey çeşitleri göze çarpmaktadır. Bu markalar arasındaki doz miktarları, içerikte kullanılan ham maddeler, etki süreleri gibi farklılıklar göze çarpmaktadır.

PROLOONİNG SPREY: Amerika’nın en büyük cinsel sağlık ürünleri üreticisi olan Doc Johnson firması tarafından geliştirilen ve dünyada en çok satışı yapılan geciktirici spreylerin başında gelmektedir. Ereksiyon halindeyken cinsel aktiviteden yarım saat önce kullanıldığında ortalama 2 saat kadar etkili olan bir üründür.

STOP ULTRA MAXMİMUM DELAY SPREY: Novelties Nasstoys firmasına ait olan bu marka geciktirici spreyde yine Amerika’da üretilmektedir. Başta Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyada satışı en fazla olan geciktirici sprey arasındadır. Kullanım şekli genel olarak diğer spreyler gibi ilişkiden önce penis ereksiyon halindeyken kullanılmaktadır.

PORCODİLE SPREY: Sanal Medikal firmasına ait olan marka Türkiye menşeili olup en çok satışı olan geciktirici spreyler arasında yer almaktadır. Bitkisel yağlar içeren formülü ile birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

SCREAM DELAY SPREY: İngiltere tarafından piyasalarda boy göstermeye başlayan bu geciktirici sprey Türkiye’ de de satışa başlanmış ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Cinsel ilişkiden 15-20 dakika önce penis başına 2-3 defa püskürtmek yeterlidir.

RETARD SPREY: Fransa menşeili olan bu geciktirici sprey 25 yılı aşkındır birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de satışı gerçekleşmektedir. Hoş kokusu ve cep tipi küçük boyutu ile kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edilen geciktirici spreyler arasında yerini almıştır.

STAG 9000 SPREY: Orijinal ürün çıkışı Almanya’dır. Dünya genelinde en çok tercih edilen geciktirici sprey markaları içinden biridir. 20 ml tüpte ortalama 120 sıkımlık sıvı içermektedir ve bu da yaklaşık 40 defa kullanıma eşittir.

AUREX SPREY: Lüksemburg’ta üretilen bu geciktirici sprey içeriğinde bulunan uygun bileşenler sayesinde dünyada en çok satılan ürünler arasında yerini almıştır. Dermotolojik testlerden geçmiş olan bu geciktirici sprey renksiz ve kokusuzdur.

Geciktirici spreyler genel olarak renksiz ve kokusuz olan ürünlerdir. Bu ürünlerde kulanılan genel hammaddeler; ethyl alcohol, menthly pca, glycerin, avena sativa extract, osmosis water, laureth 9 ve aesculus hippocastanum içermektedir. Bununla birlikte bazı markalarda bitkisel yağlar, e vitamini, largini gibi farklı vitaminler de bulunmaktadır.

Geciktirici Sprey Saklama Koşulları

Geciktirici spreylerin saklanma koşullarına bakacak olursak 5-25 derece arası oda sıcaklığında muhafaza edilmesi gerekmektedir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde, kullandıktan sonra kapağının iyice kapatılması gerekmektedir. Son kullanma tarihlerine özen gösterilmelidir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi geciktirici spreyler cinsel sağlık ürünleri arasın da en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bunun da en önemli sebeplerinden birisi dünyada birçok erkeğin erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalmasından kaynaklanmaktadır. Erken boşalma sorununa en kolay çözümlerin başında geciktirici sprey kullanmak gelmektedir. Ayrıca diğer geciktirici ürünler gibi oral değil haricen kullanılması kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır.