En Doğru Geciktirici Sprey Eczane Ürünleri Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Geciktirici Sprey Kullanımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Geciktirici sprey kullanımı nasıl olmalıdır konusunu anlatmadan önce geciktirici sprey hakkında genel olarak bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Psikolojik ve fizyolojik sebeplerden dolayı erken boşalma sorunu yaşayan erkekler takviye edici ürünlere başvurmaktadır. Geciktirici spreyler, bu konuda en hızlı etki sağlayan ürünlerdendir. Ülkemizde ve dünyada birçok erkeğin cinsel ilişki sırasında kısa sürede veya henüz ilişkiye başlamadan bile boşalması erkeklerin en cinsel sorunlarının büyük sorunlarının başında gelmektedir. Bununla birlikte diğer bir büyük sorunda sertleşme sorunudur. Geciktirici spreyler ve kremler erken boşalma yaşayan erkeklerin en çok tercih ettiğin ürünlerdendir. Geciktirici spreyler ve kremler kullanımının kolay olması ve yan etkisinin diğer ürünlere oranla daha az ve hatta hiç olmamasından dolayı daha çok tercih edilmektedir. Partnerine ve eşine cinsel ilişki esnasında mahcup olmamak isteyen erkekler geciktirici sprey kullanmayı tercih etmektedir. Dolayısıyla cinsel ilişkilerinde başarısız olma kaygısı yaşayan erkeklerin bu ürünleri tercih ettiği gözlemlenmektedir.

Birçok araştırma sonucu göstermiştir ki, günümüzde her 10 erkekten 8’inde erken boşalma sorunu gözlenmektedir. Sağlıklı bir cinsel ilişkide partnerlerin uyumu da yabana atılmayacak kadar fazladır, doğru zamanda uyumlu partnerlerle yapılan cinsel birlikteliklerin sorunsuz olduğu saptanmıştır. Özellikle kadınların orgazma ulaşmaları oldukça zordur, uyarılmaya daha fazla ihtiyaçları bulunmaktadır. Kadınlar ön sevişmeyi daha uzun süre tuttukları sürece ilişkiden daha fazla zevk alırlar, böylece erkeklerin de zevk alması sağlanır. Uzun yıllardır yapılan çalışmalarda Geciktirici spreylerde lokal anestezi maddesi ve E vitamini kullanılmış ve bu sayede erken boşalmanın önüne geçilebilmiştir. Günümüzde ise geciktirici sprey ve kremler daha çok lidokain kullanılmaktadır.

Ürologların ve uzman doktorların geciktirici spreyler hakkında açıkladıkları diğer bir konuda, erken boşalmanın aslında belirli bir süresinin olmadığıdır. Yani, bir çift 3-5 dakikada ilişkiden zevk alabilir, yarım saat süren ilişkilerden zevk almayabilir. Genç bireylerde erken boşalma daha fazla rastlanan problemlerden biridir, cinsel ilişkideki tecrübesizlik ve aşırı heyecan erken boşalma problemine neden olabilmektedir. Tecrübe kazandıkça ve takviye edici ürünler (geciktirici spreyler dahil) kullandıkça bu tür sorunların azaldığı görülmektedir. Erken boşalma için belirli bir süre tanımı yapmak doğru olmamakla birlikte, uzmanların işaret ettiği sonuç şu şekildedir: Erken boşalma, ilişkiye başladıktan sonraki bir dakika veya hemen öncesinde gerçekleşen boşalma olarak tanımlanmaktadır.

Cinsel ilişkide gerek erkek gerek kadın uzun süre haz almayı ve belirli bir süre bu duyguyu yaşayarak cinsel ilişkiden tatmin olmayı istemektedir. Tabi birçok cinsel ilişkide iki dakikalık ilişkiden de zevk alınabilir yarım saatlik ilişkiden de zevk alınabilir. Genel anlamda bakıldığında cinsel ilişkide her iki tarafında belirli bir süre içerisinde yaşanan ilişkilerden daha fazla zevk aldığı ve mutlu olduğu görülmektedir. Bunun ile birlikte ilişkilerde en önemli hususlardan biri de cinsel birliktelik öncesi yapılan ön sevişmenin önemidir. Bu durumda çiftler birbirlerini daha fazla tanıma fırsatı bulabilir, erojen bölgelerini keşfedebilirler.

Erken boşalmak cinsel ilişkide bir sorun olarak görülebildiği gibi geç boşalmak da yine cinsel ilişkide bir sorun olarak görülebilmektedir. Geç boşalmak yani normalin çok daha dışında uzun süre erken boşalmayı engellemek hem erkek için hem de kadın için sorun haline gelebilmektedir. Cinsel ilişkinin daha ağrılı ve sorunlu geçmesine neden olabilir. Bu yüzden geciktirici sprey ve krem kullanırken bu konulara da dikkat etmek gerekmektedir. Geciktirici sprey veya kremin cinsel ilişki öncesi fazla kullanılması özellikle erkelerde geç boşalmaya sebep olabileceğinden ürünün tavsiye edilen dozda kullanılması gerekmektedir.

GECİKTİRİCİ SPREY KULLANIMI NASIL OLMALIDIR?

Geciktirici sprey kullanımı öyle düşünüldüğü kadar basit bir şekilde değildir. Zamansız kullanım ve yanlış kullanım ürünün etkisini hissetmemenize sebep olabilir. Geciktirici sprey kullanımı konusunda bilinen en büyük yanlışlardan birisi, spreyi penisin tamamına püskürterek kullanmaktır. Geciktirici sprey, en doğru kullanım şekli, penisin baş kısmı yani sünnetli kısmına 3-4 kez alttan ve üstten uygulamaktır.

Geciktirici spreyin doğru ve zamanında kullandığınızda etkisini kırk beş dakika bir saat kadar hissedersiniz, hatta daha ileri saatlerde de eğer cinsel birleşme sağlanırsa etkisini hissetmeniz mümkündür. Kullanıcıların düştüğü en büyük yanılgılardan biri de geciktirici spreyi daha fazla kullandığında etkisinin daha fazla olacağı ve cinsel ilişkiyi daha fazla yaşayacağını sanmasıdır. Oysa her üründe olduğu gibi geciktirici spreyi de fazla kullanmak yanlıştır hatta etkisini daha az hissetmenize sebep olabilir. Bununla birlikte sağlığınız açısından da sorun yaşayabilirsiniz. Penisinizde fazla geciktirici sprey kullanımından dolayı kızarıklık yanma gibi şikayetlerle karşılaşabilirsiniz.

GECİKTİRİCİ SPREY NASIL UYGULANMALI?

Geciktirici sprey uygulama şekli konusunda yapılan birçok abartılı tanıtımlar olsa da uygulaması aslında oldukça basit şekildedir. Cinsel ilişkiye girmeden yaklaşık 15-20 dakika önce penis özellikle erektil haldeyken yani sertleşme sağlandığında penisin baş kısmının altından ve üstünden olacak şekilde ortalama 3-k kez sıkmanız yeterli olacaktır. Geciktirici spreyi uyguladıktan belli bir süre (bu da genel olarak 20 dakika civarı) cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Dilerseniz ilişkiye girmeden önce penisinizi yıkayabilirsiniz, birçok kullanıcı partnerinin vaginal sorun yaşamasını istemediğinden dolayı bu uygulamayı yapmaktadır. Geciktirici spreylerin içeriğinde bulunan soğutucu ve uyuşturucu madde bazı ilişkilerde kadınların vaginal bölgesinde de his kaybına yol açabilmektedir. Bu durum kadınların orgazm yaşamalarını geciktirebilir ve orgazm yaşamalarını hissettirmeyebilir.

GECİKTİRİCİ SPREY KULLANIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Geciktirici sprey, cinsel ilişkiye girmeden 20 dakika önce kullanılmalıdır.

Geciktirici sprey, penisin tamamına değil sadece baş kısmına uygulanmalıdır.

Geciktirici sprey, penisin baş kısmına 3-4 kez alttan ve üstten olacak şekilde sıkılmalıdır.

Geciktirici sprey, uygulamadan önce penis erektil halde olmalıdır.

Geciktirici sprey kullanımı sonrasında oluşan yan etkileri var mıdır gibi sorular oldukça sık sorulan sorulardır. Uzmanların araştırmaları sonucunda herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Geciktirici sprey kullananlar arasında bildirilen yen etkilerden sadece peniste kızarma ve yanma hissidir. Bunun da en büyük sebeplerinden birisi fazla dozda kullanım ve hatalı kullanımdan kaynaklandığı görülmektedir.

Görülebilecek yan etkinin en büyük ve en önemli faktörün ise Sahte ürün kullanımından kaynaklanabileceğini unutmamalısınız. Kalitesiz, sahte ve üretim izni olmayan Geciktirici sprey kullanımı sağlığınız açısından büyük problemler yaratabilir.

Ülkemizde ve dünyada satışı yapılan önemli markaların bazıları şunlardır:

Viaxi Delay Sprey, Proloonging Sprey, Viga Sprey çeşitleri, Ultra Maximum Delay Sprey, Stag 9000 Sprey, Ero Marathon Delay Sprey, Deadly Shark Power Delay Sprey, Ero Delay Sprey, Rhino Long Power Sprey, Porcodile Sprey, Black Berry Sprey gibi markalı geciktirici spreyleri bulabilmeniz mümkündür. Bu ürünleri satın alırken bile orijinal olup olmadıklarını araştırmanız da fayda vardır. Maalesef birçok markanın da sahte ürünlerinin yapıldığı bilinmektedir.

Geciktirici sprey satın alabileceğiniz yerlerin başında eczaneler, internet siteleri, erotik ürün satış mağazaları ve aktarlar gelmektedir.

Orijinal ve kaliteli ürün kullanımı cinsel ilişkileriniz de her zaman daha başarı olmanızı sağlayabilir.

Uzun yıllardan bu yana cinsel sağlık, kozmetik ve dermo kozmetik alanında hizmet vermekte olan firmamız, sizlere en doğru, kaliteli ve orijinal ürünleri ulaştırmaya devam etmektedir. İnternet sitemizden alışverişinizi yapabilirsiniz, detaylı bilgi almak için mutlaka müşteri hizmetleri danışmanlarınızı arayabilirsiniz.